Siemens a MHI zlepšily nabídku na energetickou divizi Alstomu

Datum: 20.6.2014

Německá společnost Siemens a její japonský partner Mitsubishi Heavy Industries (MHI) zvýšily svoji nabídku na energetickou divizi francouzské firmy Alstom. Chtějí tak překonat konkurenční americký General Electric, který předložil vylepšenou nabídku ve čtvrtek. 
    Siemens a MHI v dnešním prohlášení oznámily, že zvyšují nabídku o 400 milionů eur (11 miliard Kč) na 14,6 miliardy eur (400,6 miliardy Kč). Navýšily také poměr hotovosti v nabídce na 8,2 miliardy ze sedmi miliard eur. Kromě toho Siemens nabídl okamžitý vstup do společného podniku s Alstomem v oblasti řízení mobility, včetně signalizace, napsala agentura Reuters. 
    GE ve čtvrtek nabídl Alstomu alianci v energetické a železniční divizi a prodej svojí železniční signalizační divize. Hotovostní nabídku nezměnil, za divizi nabízí 17 miliard USD (342,2 miliardy Kč). 
    Alstom dnes potvrdil, že správní rada společnosti, která má posoudit nabídky, se sejde v pondělí 23. června. Převzetí však musí posvětit také francouzská vláda a francouzský prezident François Hollande se má dnes podle agentury DPA sejít se šéfy firem GE, Siemens a MHI. 
    Podle analytiků je posouzení obou nabídek obtížné. Důvodem jsou rozdílné dodatečné, nehotovostní nabídky ke spolupráci a záruky, které firmy předložily. 

irl šeb