Elektřinu Olomouci příští rok dodá Centropol Energy

Datum: 17.7.2014

Elektrickou energii bude příští rok městu Olomouci a jeho organizacím nově dodávat společnost Centropol Energy. Hodnota dodávky 21 gigawatthodin elektrické energie činí 20 milionů korun, řekl ČTK mluvčí Centropol Energy Ladislav Šticha. Díky nákupu elektrické energie na Českomoravské komoditní burze radnice v posledních letech ušetřila několik milionů korun. 
    Obchodní ředitel Centropol Energy Lukáš Pokrupa uvedl, že firma bude příští rok v Olomouci zásobovat elektrickou energií dopravní podnik, technické služby, mateřské i základní školy, zoologickou zahradu na Svatém Kopečku, hokejovou halu a úřady. Dodávky budou celý rok proudit do téměř 500 odběrných míst, dodal. 
    Radnice si nákup elektřiny na burze pochvaluje. "Díky obchodování na burze se podařilo městu Olomouc ušetřit řádově miliony korun. Například v roce 2012 byla cena spotřebované elektrické energie přes 26 milionů korun," podotkl mluvčí radnice Michal Folta. 
    Společnost Centropol Energy má nyní uzavřené smlouvy na dodávky elektřiny už s více než polovinou krajských měst v republice. Dodávky míří ještě do Brna, Hradce Králové, Pardubic, Liberce, Ústí nad Labem a Karlových Varů. 
    Centropol Energy působí na trhu s elektřinou od roku 2007. Na trh se zemním plynem firma vstoupila na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330.000 zákazníků. Zhruba 80 procent tvoří domácnosti, pětinu města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. 

beh dr